-->

Sibel Pamuk Türküleri Dinle

Sibel Pamuk Türküleri Dinle SİBEL PAMUK - VAKTİ MİYDİSibel Pamuk Hayatı Biyografisi

   SİBEL PAMUK'UN
        HAYATI


        1982 yılında Sivas’ta doğan Sibel PAMUK’un türkülerle ilk olarak tanışması, babasının çaldığı saz annesinin söylediği türkülerle oldu. Daha küçük yaşlarda Davut Sulari, Muhlis Akarsu, Neşet Ertaş türkülerini okumaya başladı. Bir gün öğretmeni ona sen çok iyi bir sanatçı olacaksın dedi ve o bu sözü hiç unutmadı.
        Ailesi ile birlikte Almanya’nın Frankfurt şehrine yerleşerek eğitimini burada tamamladı.
        1989 yılında başladığı Kick Box’a uzun yıllar profesyonel olarak devam etti. Türkiye adına katıldığı pek çok uluslararası organizasyonda dünya birincilikleri elde etti. Aynı dönemde tiyatro ile amatör olarak ilgilendi ve pek çok müzikal oyunda rol aldı. 1994 yılında Almanya’da arkadaşları ile kurduğu Grup İnsiyatif in solistliğini yaptı ve birçok festival ve etkinlikte sahne aldı.
        Arif Sağ Müzik Okulunda ders aldı ve 2000 yılında ilk albümü Al Yazmalım ile dinleyicilerine merhaba dedi, daha sonra çıkardığı albümler Kara Gözlüm (2002), Yüreğimizdeki Türküler (2003) ve Yüreğimizdeki Ezgiler’in 16 klib’lik VCD’si, Ahuzar (2005), Sevda Ektim (2007) ve son olarak Payidar albümünü Ada Müzik etiketi ile yayınlayarak müzik çalışmalarını sürdürmektedir...

        Sibel PAMUK'un Albümleri:

Al Yazmalım - 2000
Kara Gözlüm - 2002
Yüreğimizdeki Türküler - 2003
Ahuzar - 2005
Sevda Ektim - 2007
Payidar - 2011

     Kaynak: www.sibelpamuk.com


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ''Yorumlama Biçimi'' den ''Anonim'' seçerek gönderebilirsiniz.